Stereophonics-frontman Kelly Jones geen fan van AI in muziek

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Kelly Jones, de frontman van de band Stereophonics uit Wales, bekritiseert het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) bij het maken van muziek. De 49-jarige zanger vindt dat muziek een kunstvorm is die door mensen gemaakt moet worden.

“Ik ben niet tegen progressieve technologie en hoe dingen zich ontwikkelen, maar ik vind wel dat kunst vanuit mensen moet komen. De basis daarvan in ieder geval”, meent Jones in gesprek met het medium Times Radio. “Kunst is voor mij altijd al iemands manier geweest om zichzelf uit te drukken. De expressie van een echt persoon uit het hart en uit het hoofd. Als je een idee hebt en je laat het door een computer afmaken, dan is dat prima. Maar het wordt dan gewoon een kwestie van algoritmes en dat soort dingen.”

Behalve dat de Stereophonics-frontman geen echte voorstander van het gebruik van AI is, houdt hij er ook niet van als er door meerdere mensen aan een nummer wordt geschreven. “Ik ben ook niet echt fan van tien songwriters die aan een nummer werken”, zegt hij. “Dat is hetzelfde als een schilderij door tien schilders laten maken die allemaal verf op het doek kwakken. Wiens schilderij is het dan nog?”

Jones is niet de eerste artiest die zich uitspreekt over het gebruik van AI bij het maken van muziek. Zangeres Dolly Parton uitte eerder ook al haar zorgen, maar Black Eyed Peas-lid will.i.am liet juist weten positief te kijken naar de rol van AI bij het creëren van muziek.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.