Studio’s doen bod in hoop op einde acteursstaking
Filmstudio’s in Hollywood hebben een bod gedaan aan acteurs waarmee ze hopen dat de grote staking wordt beëindigd. Volgens vakblad Variety kwam dat vrijdag ter sprake tijdens onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de acteursvakbond SAG-AFTRA en de Alliance for Motion Picture and Television Producers (AMPTP).
Variety meldt niks over de inhoud van het bod, maar acteurs staken onder meer omdat ze betere afspraken willen over het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) en ook eisen ze een hoger loon. De gesprekken gaan zaterdag verder en met een bod op tafel zou het kunnen dat het einde van de staking in zicht is.
Acteurs zijn al sinds juli aan het staken. Begin vorige maand gingen de vakbonden voor het eerst sinds de staking met elkaar in gesprek. Sindsdien volgden er meerdere gesprekken, maar die liepen op niets uit.
Eerder legden ook de scriptschrijvers in Hollywood hun werk neer om soortgelijke redenen. Na een overeenkomst kwam in september na bijna vijf maanden een einde aan die staking. Door de stakingen hebben talloze producties vertraging opgelopen.
BuzzE





