Televisieactie voor aardbevingen trekt ruim 1 miljoen kijkers

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Ruim een miljoen mensen heeft woensdag op NPO1 de actie-avond voor de slachtoffers van de aardbevingen in Syrië en Turkije bekeken. Dat meldt de Stichting Kijkonderzoek (SKO). Zo’n 3 miljoen mensen zagen een stukje van het twee uur durende programma.

Het zijn minder kijkers dan bijvoorbeeld naar de inzamelingsactie voor Oekraïne, die in maart 2022 plaatsvond. Toen keken er in totaal 2,2 miljoen mensen. Deze uitzending werd echter uitgezonden op NPO1, RTL4 en SBS6. Dat was woensdag met de actiedag voor Syrië en Turkije niet het geval. Deze show was alleen op NPO1 te zien.

RTL4 en SBS6 besteedden wel in hun eigen programma’s en reclameblokken doorlopend aandacht aan de actie. De korte actieblokjes die woensdag overdag op NPO1 te zien waren, trokken tussen de 97.000 en 163.000 kijkers. Naar het laatste blokje, voor het NOS Journaal van 18.00 uur, keken 723.000 mensen.

De voorlopige eindstand van de actiedag van Giro555 bedroeg bijna 89 miljoen euro. Vorige week maandag werd het grensgebied van Syrië en Turkije getroffen door zware aardbevingen. De ramp kostte tienduizenden mensen het leven en honderdduizenden mensen hebben dringend behoefte aan hulp.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.