Televizier-Ring mag niet naar VI of Lubach, wel naar Meilandjes

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

De Meilandjes kunnen in tegenstelling tot de makers van Vandaag Inside en De Avondshow met Arjen Lubach dit jaar wel opnieuw een Televizier-Ring winnen. Volgens de redactie van Televizier is Chateau Bijstand geen spin-off van Chateau Meiland, dat de publieksprijs in 2019 won.

De afgelopen dagen ontstond rumoer over waarom Vandaag Inside en Lubach niet mee mogen dingen naar een Televizier-Ring. Televizier vindt deze programma’s te veel lijken op Voetbal International en Zondag met Lubach die respectievelijk in 2011 en 2017 wonnen. Voor de Meilandjes geldt dat niet, oordeelt Televizier.

“De redactie heeft geoordeeld dat Chateau Bijstand geen spin-off is van Chateau Meiland, maar een spin-off van Effe Geen Cent Te Makken. Dat format heeft nog geen Gouden Televizier-Ring gewonnen, en kan dus mee doen aan de verkiezing”, laat een woordvoerder desgevraagd weten.

Open discussie

Eerder deze maand werd bekend dat Chateau Bijstand zich heeft gekwalificeerd voor de longlist. Daarop staan uiteindelijk 25 programma’s waar later dit jaar de drie genomineerden uit worden gekozen.

In de reglementen voor de tv-prijs staat al jaren dat programma’s die de prijs al eens hebben gewonnen óf een al te gelijkende spin-off zijn van een eerdere winnaar niet meer kunnen winnen. Televizier bepaalt zelf of een programma wel of geen spin-off is. Dat gebeurt volgens de woordvoerder “middels een open discussie”.

Volgens Televizier zijn er voor zover bekend geen andere programma’s naast Vandaag Inside en De Avondshow die recent hun onvrede uitten over de gang van zaken.

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.