Tijs van den Brink reageert via brief op column Angela de Jong
EO-presentator Tijs van den Brink heeft, door een lezersbrief te sturen naar het AD, gereageerd op een column van Angela de Jong. De recensente van de krant uitte in haar dagelijkse column kritiek op de aflevering van Op1 dinsdag, waar de EO verantwoordelijk voor is, omdat ondernemer Salar Azimi daar aan tafel zat.
Van den Brink schrijft in de lezersbrief, die zaterdag in de krant verschijnt maar nu al is gepubliceerd op de website van het AD, dat het “natuurlijk” niks geeft dat De Jong kritiek heeft. “Het hoort erbij, af en toe een veeg uit de pan krijgen.” Van den Brink gaat naar eigen zeggen steeds beter om met kritiek.
Toch wil de presentator iets tegenspreken dat De Jong in haar column schreef, namelijk dat de uitzending van Op1 met Azimi liet zien dat talkshows last hebben van “scoringsdrift”, en dan in het bijzonder als de EO verantwoordelijk is voor de uitzending van Op1. “Ik zeg je: Wij. Zijn. Niet. Uit. Op. Ophef. Wij proberen journalistiek te bedrijven”, reageert Van den Brink. “Elke week praten we intensief over wat we gaan doen. Nooit zeggen we: Hoe veroorzaken we zo veel mogelijk ophef?”
“Op vrijdagavond voeren Sven Kockelmann en ik al maanden lange, inhoudelijke interviews met politici”, gaat Van Den Brink door. “Denk je dat we dat doen om ophef te veroorzaken? Dus Angela, kritiek is van harte welkom. Maar stop met ons wegzetten als aan scoringsdrift lijdende makers die nietsnutten als een kip zonder kop met elkaar in gesprek laten gaan. Dat is te gemakkelijk.”
BuzzE




