Tom Hanks: plan voor Forrest Gump 2 was binnen uur afgeschoten

Advertentie
De makers van Forrest Gump hebben even serieus nagedacht over een vervolg op de hitfilm uit 1994. Maar na veertig minuten werden de plannen definitief getorpedeerd. Dat vertelde hoofdrolspeler Tom Hanks, die een Oscar won voor zijn rol, volgens The Independent in een recent gesprek in een podcast.
De film vertelt over een verstandelijk beperkte man die toevallig een aantal belangrijke momenten uit de recente Amerikaanse geschiedenis meemaakt. Zo geeft hij Elvis Presley en John Lennon inspiratie voor hun muziek, is Gump aanwezig bij de Vietnamoorlog en is hij onbewust de uitvinder van de smiley en de spreuk ‘shit happens’. Het epos was gebaseerd op een boek van schrijver Winston Groom, die ook een vervolg schreef over Forrest en zijn zoon.
“We hebben een serieuze poging gedaan om te praten over een nieuwe Forrest Gump”, vertelt Hanks. “Maar het gesprek duurde in totaal veertig minuten. Toen zeiden we: jongens, kom op.”
Scenarist Eric Red, die het script voor de film leverde, vertelde eerder al dat hij op 10 september 2001 zijn idee voor een vervolg had ingeleverd bij regisseur Robert Zemeckis. De dag daarna vonden de aanslagen op de WTC-torens in New York plaats. Daarna was de tijd volgens Zemeckis niet meer rijp voor een blijmoedig verhaal als Forrest Gump 2. In het vervolg zou Gump onder meer met prinses Diana dansen.
BuzzE