Tweede nummer 1-album voor Ariana Grande
Advertentie
AMSTELVEEN – Ariana Grande staat voor de tweede keer op nummer 1 in de Nederlandse Album Top 100. Haar nieuwe plaat Sweetener ging afgelopen week twee keer zo vaak over de (digitale) toonbank als de nummer twee We moeten door van Broederliefde, die de afgelopen vier weken aan kop ging.
Grande bereikte in mei 2016 ook de eerste plaats met Dangerous Woman. Dat album hield het toen slechts een week vol. Onder Broederliefde is het de Nederlandse rapper Winne die de top 3 completeert met Oprecht door zee. Ook nieuw bij de bovenste tien is het nieuwe album van Kovacs. Cheap Smell maakt zijn debuut op plaats zeven.
Het overlijden van Aretha Franklin heeft nauwelijks impact op de albumlijst. De Queen of Soul komt binnen op 22 en 34 met respectievelijk A Brand New Me en Soul Queen. In de Midprice Top 50, de lijst met goedkopere albums, komen nog vier albums binnen, waarvan I Never Loved A Man The Way I Love You de hoogste is op 16.
In de Single Top 100 weet Franklin ook geen potten te breken. I Say A Little Prayer (op nummer 121), Respect (125), Think (156) en (You Make Me Feel Like) A Natural Woman (171) strandden allemaal in het voorportaal.
Album Top 10 Week 34
(notering, tussen haakjes notering vorige week, artiest, single o.b.v. Album Top 100 samengesteld door GfK Dutch Charts)
1. (-) Ariana Grande – Sweetener
2. (1) Broederliefde – We moeten door 2
3. (-) Winne – Oprecht door zee
4. (2) Drake – Scorpion
5. (4) Soundtrack – Mamma Mia! Here We Go Again
6. (3) Travis Scott – Astroworld
7. (-) Kovacs – Cheap Smell
8. (6) Lil’ Kleine – Alleen
9. (9) XXXTentation – ?
10. (7) Ed Sheeran – ÷ [Divide]
BuzzE




