Viggo Waas rijdt wielerproloog voor aandacht hersenletsel
Advertentie
Viggo Waas doet volgende week mee aan een speciale proloog van de Eneco Tour om aandacht te vragen voor het proberen te voorkomen van hersenletsel. De cabaretier, die in 2021 zelf een herseninfarct kreeg, stapt dinsdag 13 oktober in Den Haag op de fiets, maakte de organisatie bekend.
Waas rijdt samen met onder anderen Edwin en Annemarie van der Sar, Richard Krajicek en wielrenster Lucinda Brand een parcours van 3,1 kilometer door het Zuiderpark. Later op de dag rijden ook de profrenners over hetzelfde parcours.
De proloog is gekoppeld aan de fietshelmcampagne Hard Koppie van de Hersenstichting. De campagne wil het dragen van een fietshelm vanzelfsprekender maken en zo het risico op ernstig hoofd- en hersenletsel bij een val verkleinen.
Ook voor enkele andere deelnemers heeft het onderwerp een persoonlijke betekenis. Edwin van der Sar kreeg in 2023 een hersenbloeding en zijn vrouw Annemarie werd in 2009 getroffen door een hersenbloeding.
BuzzE




