Water zakt, Hollandsche IJsselkering en Haringvlietsluizen open

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Van onze redactie

LELYSTAD (ANP) – De stormvloedkeringen Hollandsche IJsselkering en de Haringvlietsluizen in Zuid-Holland zijn maandag weer open, nadat ze eind vorige week dicht waren gegaan om het hoge water. Rijkswaterstaat meldt dat de hoge waterstanden weer dalen.

Het water is inmiddels dermate gezakt dat ook de Noordwaard bij de Biesbosch niet meer volstroomt. Dat is een speciaal aangelegd overloopgebied voor de rivier de Merwede en is twee keer eerder volgelopen, namelijk in februari 2020 en februari 2022.

De afgelopen dagen stond het water zowel langs de kust, in het IJsselmeer als in de grote rivieren hoog. Zo’n situatie komt volgens Rijkswaterstaat bijna nooit voor. Daarop zijn meerdere maatregelen genomen. Zo is vrijdag ook de stormvloedkering Ramspol bij Kampen gesloten. De opblaasbare Ramspolkering is de enige balgstuw ter wereld die dienst doet als stormvloedkering en sluit het Zwarte Meer af van het Ketelmeer.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • LAM jouw museum
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.