Weesie: kinderen Ruud de Wild op schoolplein aangesproken

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

De kinderen van NPO-dj Ruud de Wild zijn op het schoolplein aangesproken op het gesprek dat De Wild had met documentairemaakster Julie Ng. Dat schrijft voorzitter Dominique Weesie van PowNed maandag op de website van de omroep.

De Wild liep maandagmiddag weg uit de uitzending nadat hij vertelde dat hij de afgelopen weken doodsbedreigingen heeft gehad vanwege het gesprek. Ng, die een documentaire over Aziatische Nederlanders heeft gemaakt, vond dat zij met stereotypen en vooroordelen werd geconfronteerd en diende een klacht in.

De zaak heeft volgens Weesie “ook zijn weerslag gehad op zijn kinderen, die erover op het schoolplein zijn aangesproken met de boodschap: je vader is een racist. Dat was voor Ruud de druppel. Daarom heeft hij even vrij genomen.”

Weesie noemt in zijn blog ook de moord op Pim Fortuyn in 2002, die een grote invloed op De Wild heeft gehad. De LPF-politicus werd vermoord nadat hij te gast was in een uitzending van De Wild op 3FM. De Wild was getuige van de moord. “Ruud heeft ook nog een verleden en heeft van dichtbij meegemaakt wat er met Pim Fortuyn is gebeurd”, schrijft Weesie. “Ik denk dat het daardoor bij hem nog net iets harder is binnengekomen. Dat vind ik echt verschrikkelijk voor Ruud en dat neem ik de makers van die film ook echt kwalijk.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.