Weird Al Yankovic werkte nog op kantoor tijdens doorbraak
De Amerikaanse muzikant ‘Weird Al’ Yankovic is pas gestopt met zijn kantoorbaan toen hij in de Billboard Hot 100 stond in 1982. Toen hij een contract kreeg bij een platenlabel, verdiende hij nog niet veel geld, vertelt hij in een interview in het programma The Late Show with Stephen Colbert. “Ik werkte nog steeds in de postkamer, letterlijk voor zo’n 5 dollar per uur”, aldus Yankovic.
“Op een ochtend haalde ik de post op bij het postkantoor, en uit de zak stak het nieuwe Billboard-magazine”, vervolgt de muzikant. “Ik sloeg het open op de Hot 100-hitlijst, en ik stond op de Hot 100. Dat was de dag dat ik mijn ontslag indiende!”
Yankovic brak destijds door met het nummer Ricky, een parodie op het nummer Mickey van Toni Basil. Sindsdien staat hij bekend om zijn parodieën op bekende hits. Momenteel is hij bezig met een tour door de Verenigde Staten. Onlangs stond hij op het podium in Madison Square Garden, in New York City, met een capaciteit van meer dan 20.000 mensen.
BuzzE





