Widdershoven vervangt Mann in Long-hommage

HILVERSUM – Actrice Maaike Widdershoven vervangt Vera Mann in het hommageprogramma over Robert Long dat komend seizoen in de theaters staat. Dat heeft productiehuis Mooi Weer maandag bekendgemaakt. Andere acteurs in de voorstelling zijn Dieter Troubleyn, Julia Herfst en Roberto de Groot. De voorstelling wordt opgevoerd omdat de in 2006 overleden chansonnier volgend jaar 75 jaar oud zou zijn geworden.
Het hommageprogramma heeft als titel De dag dat ik Robert Long ontmoette. Alle zangers vertellen in de voorstelling over hun ontmoeting met Robert Long en de manier waarop de zanger een blijvende indruk op ze heeft gemaakt. Ook brengen zij alle hoogtepunten uit het werk van Long ten gehore, begeleid door een combo.
Maaike Widdershoven is bekend van haar rollen in onder meer West Side Story, Elisabeth, The Sound of Music en Willem Ruis: de show van je leven.
Seksuele tolerantie
Robert Long (1943-2006) was zanger, schrijver, cabaretier en presentator. Hij schreef vaak felle liedjes waarin hij duidelijk een statement maakte: hij was stellig voor het milieu en seksuele tolerantie en tegen kapitalisme, de kerk en hypocrisie.
Hij maakte tientallen albums en kreeg diverse prijzen, waaronder zes Edisons en een Gouden Harp. Zijn eerste Nederlandstalige album Vroeger of later uit 1974 stond 118 weken in de hitlijsten. Hij stierf eind 2006 aan de gevolgen van buikvlieskanker.
BuzzE