Yvon Jaspers werkt aan programma over parkinson na diagnose broer

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

Yvon Jaspers werkt aan een programma over parkinson, nadat de ziekte een jaar geleden werd vastgesteld bij haar 43-jarige broer Willem. Met het maken van het programma voelt Jaspers zich alsof ze “in een spagaat zit”, zegt ze in het LINDA.vakantieboek.

“Bestrijdingsmiddelen, pesticiden die wereldwijd gebruikt worden in de landbouw om ons voedsel te produceren en waarvan we denken dat het oké is omdat het gebruik ervan is goedgekeurd, spelen een aantoonbare rol in het krijgen van parkinson”, aldus de presentatrice, die veel programma’s maakt over het boerenleven. “Dus enerzijds is er het boerenbestaan waar ik al twintig jaar met veel liefde televisie over maak en anderzijds is er nu mijn broer die zo jong parkinson heeft.”

Voor Jaspers is het een verhaal dat ze niet kan negeren. Ze voert gesprekken met een neuroloog van het Radboud UMC in Nijmegen. “Met een groot team doet hij al jaren onderzoek naar het gezondheidseffect van bestrijdingsmiddelen. Hij liet me landkaarten zien, van onder andere Frankrijk en Canada. Die tonen aan dat parkinson vooral voorkomt in landbouwgebieden.”

Het leven van de familie van Jaspers “staat op z’n kop”. “Mijn broer gaat bewonderenswaardig goed met deze diagnose om. Hij is positief en vooral niet zielig.” Jaspers is daarnaast voogd van de drie kinderen van haar broer. Haar familie legt de focus op het genieten van de tijd die er nog is. “Mijn broer leeft nu. Dit zijn de beste jaren. Hij is een grote levensgenieter en onze hele familie is zo – we kunnen heul goed genieten.”

 

BuzzE

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.