Zangeres Bonnie Tyler was bang om ’te Welsh’ te klinken
In het begin van haar carrière durfde Bonnie Tyler niet goed te praten tijdens optredens, omdat ze een Welsh accent had. Dat vertelt de inmiddels 72-jarige zangeres tegen de BBC.
Tyler werd geboren als Gaynor Hopkins in Skewen, in het zuiden van Wales. Ze nam vroeger spraaklessen, maar was tijdens haar optredens toch “bang om tussen nummers door te praten” vanwege haar accent. Ze wilde haar afkomst “een beetje verbloemen”, maar dat is naar eigen zeggen niet gelukt. Volgens Tyler is ze hierin niet de enige. “Het is net als Tom Jones”, zegt ze over haar collega en landgenoot. “Hij woonde tot voor kort jarenlang in de Verenigde Staten, maar heeft nog steeds zijn Welshe accent.”
Hoewel Total Eclipse Of The Heart wereldwijd een van Tylers grootste hits is, was dit nummer in de Nederlandse hitlijsten niet het hoogst genoteerde liedje van de zangeres. Dat was It’s A Heartache, dat wekenlang op plaats vijf stond.
BuzzE




