Zangeres Do ook slachtoffer Jeroen Rietbergen

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Lola van Leeuwen

De onthullingen over Jeroen Rietbergen (50) blijven komen. Zo heeft ook zangeres Do (40) bekend dat Rietbergen over de grens is gegaan met seksueel grensoverschrijdend gedrag. Dit vertelt Dominique Rijpma van Hulst in een interview met ‘NRC’.

,,Twintig jaar geleden heeft hij dingen bij mij gedaan waarvan ik toen zei: gast, je bent gewoon koekoek, dat doe je toch niet?” onthult Do. ,,Maar er was een andere machtsverhouding, want ik huurde hem in en was niet afhankelijk van hem”, gaat de zangeres verder. ,,Wat hij deed was echt niet oké, maar nadat ik hem erop heb aangesproken heeft hij het nooit meer bij mij gedaan. Mijn collega’s wisten ervan en als hij dan weer vieze praatjes had zeiden zij: gast, hou eens je bek joh, doe normaal. Dus ik voelde me gesterkt door mijn omgeving.”

‘In je nakie zingen’

Minstens zes mannen hebben weleens seksueel grensoverschrijdend gedrag tegen Do vertoond op de werkvloer, vertelt de zangeres. ,,Ik heb ooit met een producer gewerkt, toen ik echt jong was, minderjarig, die tegen mij zei: ‘Misschien moet je in je nakie gaan zingen. Dan voel je het veel meer. Andere zangeressen doen dat ook.’ En ik heb dat niet gedaan, gelukkig. Maar dat is toch heel gek. Hij was ook veel ouder”.

‘Marco heel handtastelijk’

Do heeft ook samengewerkt met Marco Borsato. Samen scoorden ze de hit ‘Voorbij’ in 1998. Ze vindt het moeilijk om uitspraken te doen over de beschuldigingen wat betreft het aanranden van kinderen. ,,Los van de beschuldigingen zou je kunnen zeggen dat Marco heel handtastelijk is”, vindt Do. ,,En als ik intensief met hem had samengewerkt had ik tegen hem gezegd: dat moet je niet doen, want niet iedereen vindt het fijn en je geeft er een verkeerd signaal mee af.”

In het programma BOOS, gemaakt door Tim Hofman, kwamen in januari misstanden over The Voice of Holland aan bod. Verschillende vrouwen deden hun verhaal over seksueel grensoverschrijdend gedrag achter de schermen bij het programma. Tientallen vrouwen deden hun verhaal over bandleider Jeroen Rietbergen, coaches Ali B en Marco Borsato en een regisseur. Rietbergen erkende relaties van “seksuele aard” te hebben gehad met vrouwen die betrokken waren bij het programma.

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.