Boete Maradona wegens politieke stellingname

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

MEXICO-STAD – De Argentijnse voetbaltrainer Diego Maradona moet een boete betalen vanwege enkele politiek getinte uitspraken na een zege vorige week van zijn Mexicaanse club Dorados de Sinaloa. De voormalige stervoetballer droeg de overwinning tegen Tampico in de tweede divisie (3-2) op aan Nicolás Maduro, de omstreden president van Venezuela. Daarmee overtrad ‘Pluisje’ de gedragscode van de Mexicaanse voetbalbond. Op basis van de reglementen moeten trainers politiek neutraal blijven in hun uitingen. De hoogte van de boete is niet bekendgemaakt.

Maradona droeg de zege tevens op aan ,,heel Venezuela”. Hij heeft een speciale band met het land sinds hij goed bevriend was met Maduro’s voorganger Hugo Cháves, die in 2013 overleed. In het Zuid-Amerikaanse land woedt momenteel een machtsstrijd tussen Maduro en de zelfbenoemde interim-president Juan Guaidó. De bevolking lijdt al maanden aan ernstige tekorten aan voedsel, water en elektriciteit.

Maradona bekritiseerde in zijn ‘analyse’ tevens de rol van de Verenigde Staten in de crisis in Venezuela. “De sheriffs van de wereld, deze yankees, denken dat ze anderen uit de weg kunnen ruimen, omdat ze de grootste bom ter wereld hebben”, merkte het vroegere idool op.

 

BUZZS

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.