Gakpo speelt door na verlies ongeboren zoontje op WK

Cody Gakpo, aanvaller van Liverpool en vaste basisspeler bij Oranje, speelt maandagnacht gewoon mee tegen Marokko in de achtste finale van het WK. En dat terwijl hij en zijn vriendin Noa van der Bij nog midden in het rouwen zitten om hun ongeboren zoontje Elijah Raphael.

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Het nieuws dat alles stilzet

Noa van der Bij deelde het verlies zaterdag via Instagram. Het zoontje heeft de naam Elijah Raphael Gakpo. Hij overleed tijdens de zwangerschap en zou in oktober ter wereld komen. Nog vlak voor de start van het WK 2026 had het koppel gedeeld dat zij in verwachting waren van hun tweede zoon. Begin 2024 werden Gakpo en Van der Bij voor het eerst ouders, toen hun zoon Samuël Seth Gakpo werd geboren.

Het overlijden gebeurde al voor de wedstrijd tegen Tunesië, maar werd nog niet extern gedeeld. Gakpo speelde dat duel, een 3-1 overwinning, wel mee. Dat betekent dat hij al meerdere dagen met dit verdriet op het veld stond, zonder dat de buitenwereld het wist.

Kerk, speeltuin en een teken van God

De ouders gingen na het trieste nieuws naar de kerk om een kaarsje te branden. Wat er daarna gebeurde, schreef Van der Bij in een post die bij duizenden mensen binnenkwam. Met hun zoontje Samuel liepen ze naar de speelplaats van de kerk. Er was nog een ander kind, en zijn naam was Elijah. ,,Er had geen mooier teken kunnen komen van God. Hij herinnerde ons eraan dat onze kleine jongen nooit ver weg is”, schreef ze.

Gakpo zelf reageerde kort maar direct: ,,Dit is een ongelooflijk moeilijke tijd voor onze familie. Wij vragen vriendelijk voor privacy en ruimte. Bedankt voor het begrip.”

De beslissing om te blijven

Cody heeft in samenspraak met zijn vriendin besloten om bij de groep te blijven. Dat deed hij dus niet alleen, maar samen met Noa van der Bij . wat de beslissing zwaarder en bewuster maakt dan een bondscoach die zijn speler houdt.

Koeman noemde het ‘enorm triest nieuws’ en voegde eraan toe: ,,Dan is voetbal soms ook een afleiding. Hij heeft uren doorgebracht met zijn vrouw en familie en gaf gelijk aan te willen spelen. We hebben alles gedaan voor Cody wat in onze macht lag. Hij heeft de vrijheid gekregen om het hotel uit te gaan en bij zijn familie te zijn. Hij is daar erg goed en volwassen mee omgegaan.”

Koeman haalt Boulahrouz erbij

Het is niet de eerste keer dat Oranje zoiets meemaakt. Bij het EK van 2008 overleed het kindje van Oranje-international Khalid Boulahrouz kort na de geboorte, in aanloop naar de kwartfinale tegen Rusland. De toenmalige bondscoach Marco van Basten had een gesprek met Boulahrouz, waarin de verdediger aangaf gewoon te willen voetballen. Nederland verloor die kwartfinale na verlenging met 3-1. Koeman zocht contact met assistent Ruud van Nistelrooij, die destijds als speler deel uitmaakte van de selectie. ,,Ik heb daar met Ruud over gesproken naar aanleiding van de situatie van Cody”, zei hij.

Van Dijk en de ploeggenoot die hij kent

,,Dit soort momenten bevestigen maar weer eens dat voetbal bijzaak is”, stelt Van Dijk, die bij Liverpool met Gakpo samenspeelt. ,,Zoals de bondscoach zegt en Cody kennende is hij er heel erg op gebrand om een ronde door te gaan. Hij is heel volwassen ermee omgegaan. Ik heb heel veel respect voor hoe hij maar ook Noa en zijn familie dit hebben aangepakt.”

Op het WK scheerde Gakpo al hoge toppen met twee doelpunten en een assist voor Nederland. Maandagnacht om 03.00 uur Nederlandse tijd staat hij weer in het Monterrey Stadium. Met Elijah Raphael in gedachten, en een WK-kwartfinale als enige weg vooruit.

Tags

CODY GAKPO

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.