Koning Carl Gustaf enthousiaste deelnemer scoutingsdag
Het Zweedse hof heeft een video gedeeld van scoutingsdag, waaraan koning Carl Gustaf en zo’n 2000 andere scouts meededen. Het evenement werd gehouden in het Hagapark in Solna.
Tijdens de scoutingsdag deden jongeren in de leeftijd van 8 tot 15 jaar mee aan onderdelen als knopen maken, vuur maken in de natuur en geheugenspelletjes. Volgens het Zweedse hof werd vooral “hun vermogen tot samenwerking op de proef gesteld”. In de video op Instagram is te zien dat ook de 80-jarige koning enthousiast meedeed aan de onderdelen.
Carl Gustaf is zelf van jongs af aan betrokken bij de scouting. Vorige maand richtte hij zelfs een stichting op om meer kinderen en jongeren kennis te laten maken met de padvinderij. Volgens de Zweedse vorst helpt scouting onder meer bij het ontwikkelen van zelfvertrouwen. “Bij scouting helpen we elkaar altijd en lossen we alle problemen samen op”, vertelde hij in een interview.
BUZZR




