Máxima verzorgt aftelmoment bij opening complex Stichting AAP
Koningin Máxima heeft dinsdagochtend de regie in handen genomen voor een aftelmoment tijdens de opening van het nieuwe Zoogdierengebouw van Stichting AAP. Directeur Erik Peeters nodigde haar uit om de opening te verrichten, waarna Máxima stelde dat ze wel wat hulp kon gebruiken. Nadat ze met het publiek van vijf naar nul had afgeteld, drukte ze op een rode knop en viel het gordijn van het complex.
Vervolgens kreeg de koningin een uitgebreide rondleiding langs de verschillende dierenverblijven. In het gebouw worden diverse exotische dieren, zoals apen, stokstaartjes en woestijnvossen, opgevangen die zijn verwaarloosd of illegaal zijn gehouden. Stichting AAP biedt de dieren een herstel dat aansluit bij hun natuurlijke behoeften, waarna ze naar een dierenpark of reservaat worden gebracht.
De organisatie had een oranje loper uitgerold voor de koningin. Toen ze rond 11.00 uur in Almere arriveerde, werd ze onder luid applaus van medewerkers en vrijwilligers ontvangen door onder anderen de directeur van de stichting en burgemeester Hein van der Loo. Vervolgens kreeg Máxima uitleg over het werk van Stichting AAP en hoorde ze uit welke situaties de dieren worden gered.
Peeters gaf voorbeelden van chimpansees die in een circus hadden moeten werken en luiaards en servals die bij iemand thuis werden aangetroffen. Hij benadrukte dat mensen “verkeerd omgaan met exotische dieren” en deze bij Stichting AAP verzorging krijgen die bij hun natuurlijke habitat past. Daarnaast roemde hij de rol van vrijwilligers en donateurs, waardoor de stichting steeds verder heeft kunnen uitbreiden. Zo staat het nieuwe zoogdierengebouw er mede dankzij trouwe donateurs.
BUZZR




