Mijlpaal voor Ronnie ‘The Rocket’ O’Sullivan
PRESTON – Ronnie O’Sullivan heeft een bijzondere mijlpaal bereikt in zijn toch al zo rijke snookercarrière. De vijfvoudig wereldkampioen passeerde als eerste de grens van duizend ‘century breaks’, een score van 100 punten of meer in één beurt. De 43-jarige Engelsman, vanwege het hoge tempo waarmee hij speelt bijgenaamd ‘The Rocket’, staat daarmee op eenzame hoogte.
De Schotten Stephen Hendry en John Higgins volgen hem op grote afstand, met respectievelijk 775 en 745 ‘century breaks’. Verder kwam geen enkele snookerspeler boven de 700 uit.
”Het is geweldig om dit toernooi te bekronen met duizend centuries”, zei O’Sullivan, na de gewonnen finale van het Players Championship in Preston. ”Dit doe ik al sinds het moment dat ik 7 of 8 jaar ben. Ik speel snooker en probeer de ballen in de gaten te krijgen. Ik hou gewoon van dit spel.” Hij werd in een filmpje gefeliciteerd door Eden Hazard, de Belgische voetbalvedette van Chelsea. ”Van de ene magiër naar de andere: gefeliciteerd Ronnie”, zei Hazard.
O’Sullivan kwam in de finale tegen de Australiër Neil Robertson tot drie scores van boven de 100 punten (116, 105 en 124), waarmee hij precies op duizend stuks kwam. ‘The Rocket’ heeft ook het hoogste aantal ‘maximum breaks’ op zijn naam staan. Vijftien keer wist hij de maximale score van 147 punten in één beurt binnen te spelen.
BUZZS




