Oscardroom van Nederlandse cameraman Van Hoytema uitgekomen

Hoyte van Hoytema pakt een Oscar.
Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp
Van onze redactie

De grote droom van de Nederlandse cameraman Hoyte van Hoytema is uitgekomen. Van Hoytema heeft een Oscar gewonnen voor de film Oppenheimer. Hij ontving het beeldje tijdens de ceremonie in het Dolby Theatre in Los Angeles. Dit is de eerste keer dat de 52-jarige Van Hoytema de belangrijkste filmprijs ter wereld wint.

Het is de tweede keer dat Van Hoytema genomineerd was voor een Oscar. De eerste keer was voor zijn werk aan de film Dunkirk. Van Hoytema oogde blij met zijn winst. “Silly”, begon hij zijn toespraak. De cameraman las zijn dankwoord voor van een briefje dat hij had meegenomen.

Eerste reactie Hoyte: ‘Silly’

Zijn belangrijkste boodschap was een pleidooi voor het gebruik van celluloid – het materiaal waarop analoge film wordt gedraaid – in plaats van digitale opnames. “Voor alle aspirant-filmmakers: probeer vooral te draaien op dat geweldige nieuwe ding dat ze celluloid noemen”, aldus Van Hoytema. “Het is veel gemakkelijker, en de beelden zien er zoveel beter uit.”

Verder bedankte hij regisseur Christopher Nolan en zijn vrouw, producent Emma Thomas. Zij maakten met Van Hoytema al vier films. “Jullie waren het beste dat mij kon overkomen in mijn carrière”, aldus Van Hoytema. “Zonder jullie was dit nooit gebeurd.” Ook bedankte hij zijn vrouw en dochter, die hem altijd hebben gesteund in zijn werk.

Cameraman Hoyte van Hoytema vindt het “silly” dat hij een Oscar heeft gewonnen voor de film Oppenheimer. Dat was zijn eerste reactie na het in ontvangst nemen van de prestigieuze filmprijs. De cameraman las zijn dankwoord voor van een briefje dat hij had meegenomen.

Tweede nominatie en raak!

Zijn belangrijkste boodschap was een pleidooi voor het gebruik van celluloid – het materiaal waarop analoge film wordt gedraaid – in plaats van digitale opnames. “Voor alle aspirant-filmmakers: probeer vooral te draaien op dat geweldige nieuwe ding dat ze celluloid noemen”, aldus Van Hoytema. “Het is veel gemakkelijker, en de beelden zien er zoveel beter uit.”

Het is de tweede keer dat Van Hoytema genomineerd was voor een Oscar. De eerste keer was voor zijn werk aan de film Dunkirk. De in Zwitserland geboren Nederlander volgde een filmopleiding in Polen en begon zijn carrière in Zweden. Daarna maakte Van Hoytema de overstap naar Hollywood, waar hij de laatste twaalf jaar meewerkte aan talloze grote internationale films.

Oppenheimer winnaar

De film Oppenheimer van regisseur Christopher Nolan heeft in de nacht van zondag op maandag de meeste Oscars in de wacht gesleept. Het drama over het Manhattanproject, dat de eerste atoombom ontwikkelde, won zeven beeldjes, waaronder de prijs voor beste film.

Oppenheimer was genomineerd voor dertien prijzen. Regisseur Christopher Nolan werd bekroond als beste regisseur en acteurs Cillian Murphy en Robert Downey jr. wonnen de prijzen voor beste acteur en bijrolacteur. Murphy droeg zijn beeldje op aan “alle vredesmakers in de wereld”.

Barbie

De komedie Barbie, de grootste bioscoophit van 2023, was acht keer genomineerd, maar won slechts één beeldje. Zangeres Billie Eilish kreeg de prijs voor het lied What Was I Made For?. Het lied I am just Ken was ook genomineerd. Acteur Ryan Gosling, die in de film de rol van Ken vertolkt, was met zijn optreden een van de onbetwiste hoogtepunten van de avond. Een van de grote verliezers van de ceremonie was Killers of the Flower Moon van Martin Scorsese. De film was genomineerd voor tien beeldjes en verzilverde niets.

Oppenheimer wint zeven Oscars
De Ierse Cillian Murphy krijgt de Oscar voor beste acteur voor zijn rol in de film Oppenheimer.

Tags

OPPENHEIMER HOYTE VAN HOYTEMA

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • Dirck

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.