Peter Gillis moet 6 maanden de cel in
Peter Gillis is veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat betekent dat de recreatieondernemer zes maanden de cel in moet voor grootschalige belastingfraude rond zijn Oostappen Groep Vakantieparken.
De rechtbank in Den Bosch ziet de 63-jarige Gillis als ‘de aansturende kracht achter de fraude’. Volgens de rechters is bewezen dat er zeker vijf jaar lang is gefraudeerd op het hoofdkantoor en op acht vakantieparken van de Oostappen Groep.
Gillis reageert
Gillis werd onder meer veroordeeld voor het zwart verhuren van chalets, het niet goed voeren en bewaren van de administratie, het niet aanleveren van documenten aan de Belastingdienst en het niet of te laat doen van belastingaangifte.
Na afloop reageerde Gillis teleurgesteld op de uitspraak: ,,Heftig, want ik had op vrijspraak gerekend.”
Zwarte verhuur
Volgens de rechtbank was de zwarte verhuur geen incident, maar een vast onderdeel van de manier waarop het bedrijf werd gerund. ,,Het eigenbelang, geld verdienen, stond telkens voorop”, aldus de rechters. ,,Huur kon buiten beeld gehouden worden en met dat geld werden werknemers zwart uitbetaald.”
Belastingdienst
De Oostappen Groep voldeed volgens de rechters niet aan de eisen van de Belastingdienst. Zo zouden urenlijsten, roosters en andere administratie niet zijn bewaard. Daardoor is volgens de rechtbank te weinig belasting betaald onder leiding van Gillis. Ook zijn dochter en toenmalige vrouw zouden daaraan hebben meegewerkt. ,,Briefjes met de administratie werden door Peter Gillis verscheurd.”
De rechtbank rekent het Gillis zwaar aan. Tijdens het voorlezen van het vonnis klonk het stevig: ,,Door zo met zijn belastingzaken om te gaan, ondermijnt Gillis het fundament van de samenleving. Het heffen en betalen van belasting is het systeem waar het in Nederland om draait.”




