Veiligheidsmaatregelen in Opheusden na rellen afgelopen donderdag

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

OPHEUSDEN (ANP) – Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.

Bij het gemeentehuis gooiden relschoppers met vuurwerk en bekogelden zij de politie. Ze richtten vernielingen aan aan het gemeentehuis, terwijl in het gebouw werd vergaderd over de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in de plaats. De Mobiele Eenheid en een politiehelikopter werden ingezet en de burgemeester gaf een noodbevel af. Veertien jongens en mannen weigerden te vertrekken en werden aangehouden.

De aangekondigde maatregelen gelden tot een uur na middernacht en houden in dat alleen mensen met “een aantoonbaar doel” in het gebied mogen zijn. Gezichtsbedekkende kleding is verboden en er geldt een groepsverbod.

Donderdag is er een opnieuw een raadsvergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staan geen onderwerpen over asielopvang. “Toch gaan er oproepen rond om opnieuw naar het gemeentehuis te komen en de vergadering te verstoren.”

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.