Courier geeft jonge tennistalenten extra kansen

Op 6 oktober begint in Los Angeles een nieuwe tenniscompetitie, getiteld The Oracle Pro Series. Het gaat om een aantal nieuwe toernooien voor mannen en vrouwen in de Verenigde Staten die bestemd zijn voor jonge professionals die hun weg in de hoogste circuits (ATP en WTA) nog moeten zien te vinden.
“Dit is een grote dag voor het Amerikaanse tennis”, zei oud-prof Jim Courier tijdens de presentatie van de zes gecombineerde toernooien die voor dit jaar nog op het programma staan. Hij fungeert als directeur van het nieuwe project, dat in 2020 meer dan twintig toernooien omvat.
Het prijzengeld zal gaan variëren van 25.000 tot 108.000 dollar (circa 98.000 euro) en is voor mannen en vrouwen even hoog. Ook zijn er punten te verdienen voor de ranglijsten van de ATP (mannen) en WTA (vrouwen). “Iedereen is welkom, ook spelers van buiten de Verenigde Staten”, benadrukte Courier. “Het belangrijkste is echter dat onze talenten geen verre reizen meer hoeven te maken om zich met hun Europese generatiegenoten te meten. Ze kunnen zich volop in eigen land gaan ontwikkelen.”
BUZZS