Max Verstappen pakt nog zeker drie zeges dit jaar: ‘Hij is ongelooflijk dominant’
Max Verstappen (29) kan dit seizoen nog zeker drie races winnen, voorspelt voormalig Formule 1-coureur Christijan Albers. De analist toont zich onder de indruk van de opmars van Red Bull Racing na de dominante overwinning in Singapore. Ook Austin, over twee weken, lijkt een prooi voor de Nederlander te worden.
Advertentie
In de nieuwste aflevering van de Telegraaf Formule 1-podcast bespreken verslaggever Erik van Haren en voormalig coureur Christijan Albers het raceweekend in Singapore. Verstappen behaalde daar op zijn 250ste Grand Prix-start zijn 73ste carrièrezege, waarbij hij de race van start tot finish domineerde. “Wat een opmars,” oordeelt Albers over de prestatie van de viervoudig wereldkampioen.
Wat betekent Singapore voor de rest van het seizoen?
De zege in Singapore was Verstappens eerste op het Marina Bay Street Circuit en de eerste voor Red Bull op dit circuit sinds 2022. De impact van deze overwinning reikt verder dan alleen de zege zelf. Na de race zei Verstappen: “We had pace when we needed it. It worked out at the end, and very happy to win here. Hopefully we can have a bit more fun at the end of the year”.
De recente vorm van Red Bull baart concurrent McLaren zorgen. Lando Norris uitte na de race zijn bezorgdheid: “When you look at the pace of the Red Bull today, it was pretty incredible. So they perform well on all types of tracks”. Ook Mercedes-talent Kimi Antonelli is opgelucht dat Verstappen niet meer meedoet om de titel.
Waarom ging het mis bij Ferrari in Singapore?
De strategie van Ferrari met Lewis Hamilton ging volledig de mist in, waardoor de Brit eindigde op de zesde plaats. Hamilton negeerde tijdens de race een oproep van Ferrari om tijdens een virtual safety car naar binnen te komen, wat hem liet zitten op een stint van 44 ronden op dezelfde set zachte banden. Drie rivalen op verse banden haalden hem in de slotfase in.
“Sorry, boys. I let you down today with that strategy. My call, and I lost us valuable points”, zei Hamilton over de boordradio na afloop. De zevenvoudig wereldkampioen nam de volledige verantwoordelijkheid voor de mislukte strategie, al gaf Ferrari later toe dat er ook aan hun kant fouten waren gemaakt. Ferrari koos ervoor om hun strategieën vanaf de start te splitsen, met Hamilton op de medium band en Leclerc op de softs, wat later voor problemen zorgde toen beide coureurs naast elkaar op de baan reden met verschillende banden en verschillende snelheden.
Hoe sterk was Liam Lawson in Singapore?
Liam Lawson reed in Singapore een sterk weekend en eindigde op een enigszins eenzame zevende plaats. De Nieuw-Zeelander rijdt dit seizoen voor Racing Bulls en wordt door velen gezien als een toekomstige Red Bull-coureur. Lawson staat momenteel negende in het kampioenschap met 65 punten en is momenteel de leidende middenmotor-coureur, hij scoorde ook 14 punten tijdens een drieracedurende stint bij Red Bull toen Isack Hadjar geblesseerd was.
De prestatie van de 24-jarige coureur wordt in de podcast uitgebreid geanalyseerd door Van Haren en Albers. Lawson’s sterke optreden komt op een cruciaal moment, nu zijn toekomst voor 2027 nog onzeker is door de opmars van Formule 2-talent Nikola Tsolov.
Wie is Christijan Albers?
Christijan Albers is voormalig Formule 1-coureur en vaste analist in de Formule 1-podcast van De Telegraaf, waarin hij samen met verslaggever Erik van Haren elke Grand Prix analyseert en het nieuws rond Max Verstappen bespreekt. Albers heeft door zijn jarenlange ervaring in de racerij een scherp oog voor technische en strategische details. Zijn voorspelling dat Verstappen nog drie races kan winnen dit seizoen getuigt van het vertrouwen dat Red Bull inmiddels heeft opgebouwd na een moeilijke start van het 2026-seizoen.
Kopzorgen bij McLaren en Mercedes
De podcast gaat ook in op de problemen waarmee McLaren en Mercedes kampen. Terwijl Mercedes-coureur Kimi Antonelli nog altijd leidt in het kampioenschap, laat de recente vorm van Red Bull zien dat de strijd nog lang niet gestreden is. Verstappen behaalde maximale punten tijdens het sprintweekend in Singapore en voegde dat toe aan zijn overwinning eerder deze maand in Maleisië, maar hij staat te ver achter om een kampioenschapscharge te maken.
Voor McLaren is het vooral zorgwekkend dat Red Bull op alle circuits competitief lijkt. De dominantie van Verstappen in Singapore toont aan dat het team de technische problemen van eerder dit seizoen heeft overwonnen. Met circuits als Austin op de kalender, waar Red Bull traditioneel sterk presteert, lijkt Albers zijn voorspelling van drie zeges goed te kunnen onderbouwen.
Het raceweekend in Singapore bevestigde wat velen al vreesden: Red Bull Racing is weer helemaal terug. De combinatie van een sterk ontwikkelde auto en een coureur in topvorm maakt het team tot een geduchte tegenstander in de resterende races van dit seizoen.




