Klusbeelden Erben Wennemars krijgen beladen lading na herseninfarct
Beelden waarop Erben Wennemars volop aan het klussen is in zijn huis, krijgen plots een heel andere lading. De oud-schaatser is getroffen door een herseninfarct, zo schrijft zijn vrouw Renate in De Stentor. Inmiddels gaat het gelukkig weer goed met hem.
Op Instagram deelde Erben onlangs een video van de verbouwing van zijn huis. In de beelden is te zien hoe hij in een stoffige ruimte druk bezig is met breken en klussen. ,,Er zijn geen problemen. Alleen maar oplossingen! #doehetlekkerzelf”, schreef hij daar luchtig bij.
‘Het gaat niet goed’
Kort daarna sloeg de schrik toe. Renate schrijft dat ze werd gebeld door Erben, die op dat moment vreemd klonk. ,,Erben belt. Hij klinkt vreemd. Dronken. Hij praat langzaam, golvend. ‘Het gaat niet goed met mij’, maak ik eruit op. En dat hij bij de huisarts is.”
Daarna kreeg Renate de assistente aan de telefoon. ,,Die me vertelt dat de ambulance eraan komt. Dat hij naar de spoedeisende hulp zal worden gebracht. Vlak voordat ik ophang, hoor ik op de achtergrond iemand het woord ’beroerte’ zeggen. Beroerte?”
In het ziekenhuis werd duidelijk dat Erben een herseninfarct had gehad. Gelukkig lijkt het met de kennis van nu mee te vallen. Na 24 uur in het ziekenhuis en verschillende onderzoeken mocht hij weer naar huis.
‘Rot geschrokken’
Volgens Renate benadrukten de artsen dat het infarct niet werd veroorzaakt door te hard werken of te intensief sporten. ,,Maar hij is zich rot geschrokken en ik ook. Het kan gewoon. Je kunt zomaar omvallen. Ook al ben je fit.”




