Oud-basketballer Divac in Hall of Fame
De Servische oud-basketballer Vlade Divac heeft een plaats in de geschiedenis van het Amerikaanse basketbal gekregen. De voormalig center, een van de eerste Europeanen die furore maakte in de NBA, kreeg een plaats in de Naismith Memorial Hall of Fame in Springfield.
De Serviër dankte in zijn speech onder meer zijn vroegere collega in de nationale ploeg van Joegoslavië, de Kroaat Toni Kukoc. “De mensen van de Balkan zijn als een niet goed functionerende familie. Ook al strijden en vechten we soms met elkaar, we blijven altijd familie”, zei Divac.
Divac won met Joegoslavië zilver op de Olympische Spelen van 1988 in Seoel, acht jaar later deed hij dat nog eens in Atlanta met een team van Servië en Montenegro. Hij speelde zestien seizoenen in de NBA voor Los Angeles Lakers, Charlotte Hornets en Sacramento Kings. Bij die laatste club is Divac nu werkzaam als manager.
BUZZS




