Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

Deel op Facebook Deel op Twitter Deel op WhatsApp

Advertentie

Advertentie

DEN HAAG (ANP) – Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

De verdachte betwist niet de feiten waarvoor hij is veroordeeld of de vorderingen die slachtoffers hebben ingediend. Maar Van B. kan zich “niet verenigen” met de opgelegde straf, zei een van zijn advocaten. “Een dergelijk lange gevangenisstraf schuurt met doelstellingen van de tbs.” Bij de rechtbank hadden de advocaten ook al gevraagd om maximaal acht jaar cel op te leggen, zodat Van B. sneller aan zijn tbs-behandeling kan beginnen.

De verdediging vreest dat de behandeling van Van B. minder effectief is als hij eerst een lange celstraf moet uitzitten. De advocaten vroegen daarom het hof een deskundige aan te stellen die onderzoekt wat de gevolgen van de opgelegde celstraf zijn op zijn behandeling en de problematiek van Van B. Hij heeft onder meer een autismespectrumstoornis.

Geestesgesteldheid

Het hof wees dat verzoek af en meent dat het voldoende is dat Van B. opnieuw wordt onderzocht door deskundigen die dat eerder deden. Zij zullen ook een actuele rapportage over de geestesgesteldheid van Van B. maken voor het hof. Het Openbaar Ministerie heeft aangegeven dat het ook in hoger beroep weer voornemens is om tbs met dwangverpleging te eisen.

De slachtoffertjes van Van B. waren minderjarige vriendinnetjes van zijn dochter, de meesten tussen de 4 en 13 jaar oud. Hij drogeerde ze met slaapmiddelen als zij bij hem thuis logeerden of op een camping in het Brabantse Hoeven. De verdachte maakte beeldopnamen van het misbruik. Ook misbruikte hij zijn eigen dochter en mishandelde hij zijn zoon door ook hem te drogeren met slaapmiddelen.

63 slachtoffers

Van B. was niet aanwezig bij de zitting. Die werd wel bijgewoond door een aantal ouders van slachtoffers. In totaal 63 slachtoffers hebben een eis tot schadevergoeding ingediend.

Er is nog geen datum voor de inhoudelijke behandeling van het hoger beroep. Het hof streeft ernaar om de zaak in het tweede kwartaal van 2027 te behandelen.

 

ANP

 

 

Lees verder

Mis geen enkele winactie!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Facebook Twitter

DenD Partners

  • Dirk
  • Brookland
  • lamlisse.nl
  • Dirck
  • micazu.nl

Deze site gebruikt trackingtechnologieën. Je kunt ervoor kiezen om deze technologieën te accepteren of te weigeren.